Prevencija požara u domaćinstvu: Praktični saveti za svaku porodicu
Prevencija požara je od vitalnog značaja za zaštitu vaše porodice i imovine i zahteva proaktivan pristup. Uz malo pažnje i proaktivnih koraka, možete značajno smanjiti rizik od požara u svom domu.
Zaštita od požara u stambenim objektima: Mitovi i istine
Požari se mogu širiti izuzetno brzo. Za manje od 30 sekundi, mali plamenčić vrlo lako se može otrgnuti kontroli.
Kako radi SPRINKLER za gašenje požara?
Na malim ekranima sprinkler sistem se prikazuje senzacionistički radi boljeg doživljaja filmskog iskustva gledalaca ali i pokazivanja mogućnosti napredne filmske tehnologije. To znači da se šteta pravi tamo i gde realno ne postoji. Svi smo imali prilike da gledamo scene kako plamen bukti u zatvorenom prostoru, ali nismo imali prilike da saznamo da sprinkler sistem u filmovima radi na pogrešan način.
Zaštita od požara u stambenim zajednicama: Da li vaša zgrada ima protivpožarnu zaštitu?
Da li ste upoznati gde stoje protivpožarni aparati i hidranti u vašoj stambenoj zgradi? Da li znate da ih koristite? Da li vaša zgrada poseduje opremu za zaštitu od požara u skladu sa Zakonom?
PAMETNA RASVETA U ZGRADAMA – IMPERATIV ZA BEZBEDNOST U HITNIM SITUACIJAMA!
Pametna rasveta u hitnim situacijama je neophodna u svim komercijalnim i stambenim objektima i mora biti strateški postavljena kako bi cela zgrada bila pokrivena. Svetla za hitne slučajeve se povezuju sa alarmnim sistemima zgrade tako da ta svetla pokazuju put do najbližeg izlaza u slučaju opasnosti.
Fatalne greške koje pravite u slučaju požara: Ovih 5 stvari ne radite NIKAKO!
Izbijanje požara može biti izuzetno stresna situacija koja može paralisati naš proces razmišljanja o tome šta da radimo, a šta ne - situacija je nepoznata, opasna i ne ostavlja mnogo mogućnosti za izbor. Evo kojih 5 stvari ne radite nikako!
Najmanji aparat za gašenje požara – najveći stepen zaštite!
Ovaj majušan uređaj minimizira rizik od požara, štiti zaposlene, ukućane i omogućava redovan kontinuitet poslovanja bez ekonomske štete!
Požar i evakuacija na radnom mestu: GDE? ŠTA? KAKO?
Protokol evakuacije i gašenje požara mora "ući u krv“ kako bi se u takvim situacijama automatski odreagovalo po protokolu. Efikasne protivpožarne - simulacione vežbe su sastavni deo kompanijskog bezbednosnog plana.
Najbolja prevencija uz DETEKTORE DIMA! Gde, kako i zašto?
Dim i štetni gasovi imaju tendenciju da se šire brže i delje od samog požara zbog čega najveći procenat strada direktno od udisanja dima i toksičnih gasova, a ne od opekotina. Detektor dima predstavlja osnovnu komponentu sistema zaštite od požara i najbolju početnu signalizaciju za pripravnost i reagovanje.
Zaštita od požara: TOP 10 zabluda u koje ste do sada verovali
Zaštita od požara je veoma značajan segment integrativne zaštite lica, imovine i poslovanja koja najčešće nailazi na puno zabluda. Ako niste potpuno informisani o činjenicama koje se tiču požara, možda ipak ne radite u bezbednom radnom okruženju. Budući da postoji toliko zabluda o zaštiti od požara, neretko zaposleni dođu u zabludu u pogledu valjanih bezbednosnih praksi, pa mnoge kompanije nisu sigurne šta je istina. Ako ste spremni da razbijete uobičajene mitove u domenu zaštite od požara, pročitajte dalji tekst Navešćemo 10 najčešćih zabluda za koje većina ljudi veruje da su tačne. Kada saznate činjenice, moći ćete ispravno da postupate i održite bezbednije radno okruženje.