Napad na nastavnika- krivično delo: Hoće li biti izmene krivičnog zakonika?
Nedavne inicijative za promenu Krivičnog zakonika Republike Srbije predviđaju da se napad na prosvetne radnike treba tretirati kao krivično delo. Napad na zaposlene u obrazovanju kažnjavaće se zatvorom od tri meseca do osam godina, u zavisnosti od težine učinjenog dela, a evo ko će odgovarati i sem učenika.
Novi pravilnici u školama – Kome pripada dnevnik?
U februaru su doneti novi pravilnici koji se tiču postupanja obrazovnih ustanova tokom kriznih događaja, ocenjivanja učenika i obavljanja društveno-korisnog rada. Cilj ovih izmena je preventiva neželjenih događaja, kao i skretanje...
Zaštita od požara u obrazovnim ustanovama: Od opreme do edukacije
Bezbednost najmlađih predstavlja temelj svake vaspitno-obrazovne ustanove, a zaštita od požara je njen ključni segment. Širom sveta, škole usvajaju različite prakse za zaštitu od požara, od naprednih tehnoloških sistema do stroge obuke i edukacije.
Bezbednost dece od A do Š: Koliko je vaše dete sigurno u vrtiću i...
Da li ste se pitali kako treba da izgleda bezbedno školsko okruženje? Koliko su vaša deca bezbedna u školi? Da li škola uopšte ima neke mere, ako da koje su i na koji način obezbeđuje da vaše dete bude sigurno za vreme boravka i povratka?
Dojave o bombi stigle u 173 škole: Kontradiverzione ekipe i dalje na terenu!
Na teritoriji grada Beograda i Republike Srbije u poslednjih nekoliko nedelja bilo je više sukcesivnih (lažnih) dojava o bombi, počev od poslovnih zgrada i tržnih centara, a sada i vaspitno-obrazovnih ustanova.Kako se navodi u saopštenju Ministarstva prosvete, u ponedeljak 16. maja, u prepodnevnim i popodnevnim časovima, stigao je email na čak 173 adresa osnovnih i srednjih škola u kome su upućene pretnje o postavljenoj eksplozivnoj napravi.
RODITELJI OPREZ! Opasni izazovi na društvenim mrežama jedan od najvećih rizika za decu i...
Pod maskom jednostavnih igara između prijatelja, onlajn izazovi za tinejdžere ponekad se pretvaraju u situacije visokog rizika koje dovode do ozbiljnih povreda ili čak smrti.
Bezbednost u školama: Kako je unaprediti?
Stvaranjem brižne školske zajednice u kojoj i zaposleni i učenici razvijaju poverenje i poštovanje jedni prema drugima, školska uprava može ojačati školsku bezbednost. Učenici bi se osećali povezani sa školom i mogli bi da dobiju bilo kakvu podršku koja im je potrebna bilo fizička, mentalna ili bihejvioralna.
Osnovana Državna škola za vatrogasce u Zagrebu!
Delatnost Državne vatrogasne škole obuhvata, između ostalog, izradu i predlaganje programa obrazovanja za sticanje odgovarajućih kvalifikacija, sporvođenje obrazovanja, seminara, kurseva, radionica i vežbi za potrebe sistema vatrogasne službe kao i podizanje...
KONKURS ZA UPIS NA KRATKI PROGRAM STUDIJA „OBUKA MENADŽERA ZA ZAŠTITU PODATAKA O LIČNOSTI“...
Imajući u vidu značaj GDPR regulative i uopšte zaštitu ličnih podataka i u skladu sa aktuelnim zahtevima tržišta, Fakultet bezbednosti i kancelarija poverenika napravili su kratki program studija obuke menadžera za...
NI RUSIJA NE KASKA ZA KINOM! “PAMETNE“ KAMERE I U RUSKIM ŠKOLAMA
Naime, uvođenjem AI tehnologije za prepoznavanje lica u školama, postiže se povećanje zaštite dece, praćenje vremenskog intervala kada je dete došlo i napustilo školu, identifikacija nepoznatih lica u školskim prostorijama.
Naručilac je...